Zapisz się

Kliknij aby przejść do formularza zapisu na Bieg

Regulamin

Kliknij aby zapoznać się z Regulaminem Biegu

Opłaty

Kliknij aby zapoznać się z wysokością opłat sstartowych

Trasa

Kliknij aby zapoznać się z Trasą Biegu oraz planem organizacyjnym - biuro zawodów, wc, natryski, parkingi

XI Bieg odbędzie się 17 czerwca 2017r.

Polish English French German Russian Spanish Ukrainian

Jubileuszowy X Międzynarodowy Bieg o „Błękitną Wstęgę” oraz II Marsz Nordic Walking już za nami. Aż trudno uwierzyć, że to już 10 lat wspólnie tworzymy tą wspaniałą imprezę biegową.
Jako pierwszym dziękuję oczywiście zawodnikom ponieważ bez nich nie byłoby tej imprezy. To dla Was rok w rok zespół Stargardzkiego Związku Weteranów Lekkiej Atletyki ciężko pracuje abyście mogli bezpiecznie i w fantastycznej atmosferze zmierzyć się ze sobą podczas biegu. Uśmiech na twarzach naszych biegaczy, którzy przyjechali do nas z różnych zakątków świata i Polski dają nam siłę do pracy na następne imprezy biegowe. Piękne słowa uznania, gratulacje, podziękowania jakie od Was usłyszeliśmy to siła, która nas napędza aby następny XI bieg był jeszcze lepszy. Gratuluję ukończenia biegu rekordowej liczbie biegaczy- było Was 1044 ( to o 107 więcej niż w roku 2015). Przepraszamy jednocześnie za wszystkie potknięcia i niedociągnięcia organizacyjne. Obiecuję, że wyciągamy z nich wnioski, aby w kolejnych edycjach je wyeliminować. Dziękuje również kibicom, którzy licznie przybyli na nasz bieg. Każdy biegacz wie, że jak zabraknie siły to najlepszym dopingiem jest kibic. Jednocześnie już dziś zapraszam na XI Międzynarodowy Bieg Uliczny o „Błękitną Wstęgę” 17 czerwca 2017 r.


Chciałbym również gorąco podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w organizację m.in. członkom SZWLA i ich rodzinom, którzy przez ostanie kilka miesięcy, a zwłaszcza w piątek i sobotę wylewali litry potu, aby impreza stanęła na jak najwyższym poziomie. Chciałbym wspomnieć tu w sposób szczególny o kierownikach grup, którzy pomimo swoich zawodowych i rodzinnych obowiązków stanęli na wysokości zadania. Wielkie dzięki dla: Sebastiana Szotowicza, Stanisława Kaczmarczyka, Krzyśka Piechoty, Aldony Farbotko, Magdaleny Stwora-Balik, Joanny Kostrzewa, Bogdana Skowrońskiego, Elizy Marcinkowskiej, Grzegorza Rybaczuka, Joanny Suleja, Andrzeja Ościaka, Agnieszki Rot, Sebastiana Łukaszewskiego. Podziękowania należą się również wszystkim służbom miejskim, porządkowym za kontrolowanie ruchu i zapewnienie bezpieczeństwa na całej trasie biegu wraz z ratownictwem medycznym. Szczególne podziękowania należą się naszym wolontariuszom z I LO im. Adama Mickiewicza w Stargardzie oraz z Zespołu Szkół Nr 5 im. Tadeusza Tańskiego w Stargardzie, którzy pomagali nam już od piątku poczynając od pracy w biurze zawodów kończąc na trasie biegu. Dziękuję Harcerzom z Harcerskiego Klubu Ratowniczego Stargard, którzy na każdym kilometrze dbali o bezpieczeństwo naszych biegaczy.

Dziękuję również kapeli ludowo-biesiadnej RETRO z Marianowa za umilanie nam czasu w biurze zawodów i na wyznaczonej trasie przed biegiem oraz trenerkom z OSiR czyli Agnieszce Alabrudzińskiej, Patrycji Sobczak i Paulinie Bednarskiej za przeprowadzenie rozgrzewki przed biegiem – wyglądało to imponująco. Szczególnie dziękuję Martynie Lemańskiej oraz Rafałowi Nartowskiemu z Fotografia Stargard za fotorelację naszej imprezy. Martyna i Rafał bezpłatnie udokumentowali cały przebieg imprezy oraz udostępnili zdjęcia dla wszystkich na portalu społecznościowym oraz naszej stronie http://bieg.szwla.pl/. Dziękuje im szczególnie ponieważ zawsze chętnie towarzyszą nam ze swoimi aparatami podczas biegów, a przy okazji tak ich to bieganie wciągnęło, że sami już biegają i to z jakimi wynikami!

Lokalnym władzom czyli Gminie – Miasto Stargard za to, że aktywnie wspierają naszą inicjatywę sportową, a firmie Domtel-Sport za sprawny i rzetelny pomiar czasu zawodnikom podczas biegu.
Na koniec chciałbym podziękować naszym sponsorom bez których nie odbył by się ten bieg: Bridgestone Stargard, Netto Sp. z o.o., Kalmar i Hiab, MOS Stargard, OSiR Stargard, Starostwo Powiatowe Stargard, Holstar Sp. z o.o, Cukierni Nova, firmie Freshmar, Miejskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej, Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej, Zakładowi Zagospodarowania Odpadów Stargard Sp. z o.o, Firmie Budowlanej „ZEDELSKI”, ALU-POL Sp.J., Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Zachodniopomorskiego oraz wspierającym nas mediom: Głos Szczeciński, TVP Szczecin a szczególnie naszemu lokalnemu Radiu Stargard.


Mam nadzieję, że XI „Błękitna Wstęga 2017” przyniesie nam kolejny rekord pod względem liczby biegaczy, których głównym celem jest oczywiście dbanie o swoje zdrowie i dobra zabawa. Do zobaczenia na ścieżkach biegowych, w tym już w najbliższą sobotę 25 czerwca 2016 na Biegu Lata w ramach Grand Prix Stargardu "Cztery Pory Roku".

Z biegowym pozdrowieniem
Julian Wójcik
Dyrektor Biegu

Sponsorzy

Patronat medialny

Copyright © 2015 - 2023 Stargardzki Związek Weteranów Lekkiej Atletyki - projekt i wykonanie Andrzej Ościak - All rights reserved.