Zapisz się

Kliknij aby przejść do formularza zapisu na Bieg

Regulamin

Kliknij aby zapoznać się z Regulaminem Biegu

Opłaty

Kliknij aby zapoznać się z wysokością opłat sstartowych

Trasa

Kliknij aby zapoznać się z Trasą Biegu oraz planem organizacyjnym - biuro zawodów, wc, natryski, parkingi

XI Bieg odbędzie się 17 czerwca 2017r.

Polish English French German Russian Spanish Ukrainian

Kolejny już, IX Międzynarodowy Bieg Uliczny „O Błękitną Wstęgę”, przeszedł do historii, zatem czas  na krótkie podsumowanie i podziękowania.

Pierwsze podziękowania kieruję przede wszystkim do zawodników za tak liczną obecność, za wspaniałą atmosferę na biegu i za cierpliwość na starcie. Jednocześnie gratuluję wszystkim ukończenia biegu i dobrej zabawy w jego trakcie. Dziękuję, również za to, że pomimo niepewnej aury stawiliście się w tak licznym gronie ustalając kolejny rok z rzędu rekord frekwencji – 936 biegaczy ukończyło tegoroczną edycję „Błękitnej Wstęgi” (111 więcej niż w zeszłym roku). Dostaliśmy bardzo dużo pozytywnych komentarzy i cieszymy się z tak dobrych opinii o biegu oraz jego organizacji. To Wy tworzycie i budujecie jego atmosferę oraz nadajecie mu charakter. Przepraszamy jednocześnie za wszystkie potknięcia i niedociągnięcia organizacyjne w tym za powstałe opóźnienie na starcie biegu – pomimo dołożenia wszelkich starań nie udało nam się ich uniknąć. Wyciągamy z nich wnioski, aby w kolejnych edycjach całkowicie je wyeliminować.

Jednocześnie zapraszam na Jubileuszowy X Międzynarodowy Bieg Uliczny o Błękitną Wstęgę  -  25 czerwca 2016 r.  

Chciałbym również podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w organizację, a w szczególności członkom SZWLA, którzy przez ostanie kilka miesięcy  oraz w dniu biegu wylewali litry potu i zostawili kawał serducha, aby impreza stanęła na jak najwyższym poziomie. Podziękowania należą się również wszystkim służbom porządkowym za kontrolowanie ruchu i zapewnienie bezpieczeństwa wraz z ratownictwem medycznym.  Szczególne podziękowania należą się naszym wolontariuszom z I LO w Stargardzie, którzy w niemal 50 osób starali się wspomóc  każdy element organizacyjny biegu. Harcerzom z Harcerskiego Klubu Ratowniczego Stargard, którzy na każdym kilometrze dbali o bezpieczeństwo biegaczy.

Podczas tej edycji po raz pierwszy skorzystaliśmy ze wsparcia muzycznego dla biegaczy w formie rozstawienia grup muzycznych, co spotkało się z bardzo pozytywnym oddźwiękiem zarówno zadowolonych biegaczy jaki i grup muzycznych, dlatego dziękuję:  Cry On!, Dj Max Artur, projektowi Migiem Na Majka oraz kapeli ludowo-biesiadnej RETRO za „nadanie rytmu” imprezie. Dziękujemy również masażystom z Collegium Medycznego Medica oraz ze Szkół Policealnych TEB Edukacja w Szczecinie.

Lokalnym władzom za to że aktywnie wspierają naszą lokalną inicjatywę sportową.

Firmie Domtel-Sport, która mierzyła czas zawodnikom.

Na koniec chciałbym podziękować współorganizatorom: Urząd Miejski w Stargardzie, Starostwo Powiatowe w Stargardzie, Miejski Ośrodek Sportu i sponsorom: Netto, BRIDGESTONE, CARGOTEC,, Holstar, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, Zakład Zagospodarowania Odpadów, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Inter Cars, Cukierna Nova, Freshmar, STARGUM Zakład Przemysłu Gumowego, MAXBUD  Przedsiębiorstwo Remontowo Budowlane, Firmia Budowlana ZEDELSKI, oraz wspierającym nas mediom: Głos Szczeciński, Radio Stargard i TVP Szczecin.

Mam nadzieję, że X – jubileuszowa – „Błękitna Wstęga” będzie wydarzeniem bardzo wyjątkowym i jeszcze wspanialszym. Do zobaczenia na ścieżkach biegowych, w tym już w najbliższą sobotę 27 czerwca 2015 na Biegu Lata w ramach VI edycji Grand Prix Stargardu Szczecińskiego "Cztery Pory Roku". 

Z biegowym pozdrowieniem

Julian Wójcik

Dyrektor Biegu

Sponsorzy

Patronat medialny

Copyright © 2015 - 2022 Stargardzki Związek Weteranów Lekkiej Atletyki - projekt i wykonanie Andrzej Ościak - All rights reserved.